evronas events
Dünya Dişhekimleri Arjantin’de Buluştu
Dünya Dişhekimleri Arjantin’de Buluştu
2019-01-07

2018 Dünya Dişhekimliği Kongresi Evronas Events Organizasyonu ile Buenos Aires, Arjantin’de tamamlandı.


1900 yılında kurulan, 130 ülkenin aktif üye olduğu ve merkezi İsviçre'de bulunan Dünya Dişhekimleri Federasyonu (FDI), 106. Dünya Kongresi'ni 5-8 Eylül 2018 tarihlerinde Evronas Events organizasyonu ile Buenos Aires'te düzenledi. 8.721 dişhekimi ve binlerce sektör profesyonelinin katıldığı kongre, 1987 yılından sonra ikinci defa Arjantin'de gerçekleşti.
 
Evronas Events, 2016 Nisan ayında FDI ve CORA (Arjantin Dişhekimleri Konfederasyonu) yetkilileri ile Buenos Aires'te yaptığı tanıtım turu ve görüşmeler sonrasında, kongrenin 2018'de Arjantin'de düzenlenmesi için resmi başvuruyu gerçekleştirdi. Aynı yılın Mayıs ayında yapılan FDI Yarıyıl Toplantısı sırasında FDI Konseyi, Arjantin'in teklifini, Birleşik Arap Emirlikleri ve Çin'in tekliflerine tercih ederek kongrenin Buenos Aires'te yapılmasına karar verdi.
 
Bu süreçten itibaren kongrenin tüm organizasyonunu üstlenen Evronas Events, Ağustos 2018'de resmi sözleşmenin yapılması ile birlikte çalışmalarına başladı. Dünya Dişhekimleri Kongresini 2013 yılında İstanbul'da organize eden ekibin önemli bir kısmını bünyesinde bulunduran Evronas Events, tecrübeli ekibi ile A'dan Z'ye organizasyonunu gerçekleştirdiği kongrenin başarısı için tüm imkanlarını devreye soktu.
 
Kongrenin tanıtımını dünyanın her yerinde katıldığı kongre ve fuarlarla gerçekleştiren Evronas Events, bu tanıtımlar için Türkiye, Polonya, Rusya, İtalya, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Kolombiya, İspanya, Brezilya, Fransa, İsveç, Almanya, Singapur, Fas, Kanada gibi birçok ülkede düzenlenen dişhekimliği kongre ve fuarlarında stant açarak uluslararası tanıtımlar gerçekleştirdi. Sosyal medya araçlarını en etkin şekilde kullanarak dünya genelinde 500binden fazla dişhekimine ulaşan Evronas Events, tanıtımlar için toplamda 43 milyon e-posta gönderimi yaptı.
 
Kongre öncesi hizmetlerinden katılımcıların en etkin biçimde faydalanması için Eventigizer firması ile partnerlik kuran Evronas Events, katılımın ağırlıklı olarak Avrupa ve Latin Amerika'dan gerçekleşeceğini göz önünde bulundurarak organizasyonun resmi yapısını Hollanda'nın Amsterdam şehrindeki ofisi üzerinden gerçekleştirdi. Tüm kongre hizmetlerini İngilizce ve İspanyolca olarak sunan Evronas Events, birçok dil konuşan ekibi ile kongrenin tüm hizmetlerini kendi bünyesi içerisinden sağladı.
 
Buenos Aires'in en köklü yapılarından biri olan La Rural Kongre Merkezi'nde (kuruluş 1866) toplam 17 salon, 7bin metrekare stant alanı ve 115 kişilik ekibi ile hizmet veren Evronas Events, kongrenin kapsamında San Miguel Sarayı'nda düzenlediği muhteşem gala yemeği ile, şehrin en eski Tango mekanlarından Tango Porteño'da düzenlediği Buenos Aires gecesi ile katılımcılarına unutulmaz bir sosyal program sundu. Kongre ana otelini Hilton Buenos Aires olarak belirleyen Evronas Events, katılımcılarına sunduğu 10 alternatif otel ile toplamda 10binden fazla geceleme sayısına ulaştı. Evronas Events'in düzenlediği şehir turları ile kongre öncesi ve sonrası konaklamalı turlara 640 katılımcı katıldı. Arjantin'in en güzel turistik alanlarını katılımcılarına sunan Evronas Events, dünyaca ünlü Iguazu şelaleleri turu, Perito Moreno Buzulları turu, balina izleme için dünyanın en çok tercih edilen noktaları Patagonya ve Puerto Madryn turlarını gerçekleştirdi.
 
Türkiye'de kurulmuş bir organizasyon şirketi olan Evronas Events'in Dünya Dişhekimleri Kongresi'ni organize etmesinin yanında, 144 davetli konuşmacının 6'sının Türk olması, en çok bildiri gönderen 3. ülkenin Türkiye olması ve genel katılımda ise 58 katılımcı ile Türkiye'nin en çok katılımcı gönderen 8. ülke olması dikkat çekti. Üye İletişim ve Destek Komitesi Başkanı Dr. Duygu İlhan, Eğitim Komitesi 2. Başkanı Doç.Dr. Hande Sar Sancaklı ve Kongre Komitesi üyesi Evren Turan Dünya Dişhekimleri Federasyonu komitelerinde Türkiye'yi temsil etmektedir.
 
Dünyanın her yerinde uluslararası kongre organizasyonu hizmeti veren Evronas Events, 2015 yılında kurulmasına rağmen kendisine bu güveni gösteren Dünya Dişhekimleri Federasyonu ve Arjantin Dişhekimleri Konfederasyonu ile birlikte başarılı bir kongreyi geride bırakmanın haklı gururunu yaşıyor.
 
Müşterilerine İstanbul ve Amsterdam ofisleri üzerinden hem yerel (Türkiye), hem bölgesel (Avrupa) ve tüm dünyada kongre organizasyon hizmeti vermeye devam ediyor.
 

© 2015 All rights reserved